Rozhodla jsem se pořádat taneční setkávání, při kterých máme možnost společně i individuálně zkvalitnit, prohloubit a obohatit své taneční dovednosti. Chci kombinovat prvky různých technik moderního a jazzového tance, inspirovat se příjemnou hudbou či tancem Pěti rytmů, a hlavně dovolit tělu hýbat se tak, jak potřebuje. Láká mě užívat si pohybu spojením taneční techniky a vnitřního prožitku, do každého pohybu dát vše, co v přítomném okamžiku jde.

Pokud máte chuť rozvířit se prostorem, nechat se unést spontánním pohybem a třeba
i potřebu překonat zábrany a konečně opravdu začít tančit, těším se na vás!

-------------------------------------------------
 2018/2019


První úterní taneční setkání se uskuteční 2.10.2018 v 19 hod. na baletním sále Kulturního domu v Kladně.

Čtvrteční první večer je 4.10.2018 od 19.30 hod.

První setkání s dětmi je 13.9.2018 od 18.00 do 19.30 hod.

Kurz pro děti pak začíná 4.10.2018 od 18.00 hod.

Taneční kurz se i letos skládá z 18 večerů, které je možno si v případě nutnosti nahradit s jinou skupinou.


-------------------------------------------------

TANEČNÍ VÍKEND NA BEROUNCE

Každoročně velice úspěšný taneční víkend na Berounce bych ráda zopakovala opět formou pěti tanečních bloků
po hodině a půl v přírodě a na čerstvém vzduchu.

Taneční víkend plánuji na červen 2019.
Tancování budeme prokládat procházkami krásnou přírodou, plaváním v Berounce a dalšími aktivitami či relaxacemi dle vlastního výběru.


-------------------------------------------------
 19.8.2013:

Po dlouhé době vstupuji na své taneční stránky, abych se podělila o své zážitky a zkušenosti z projektu "Rozhodni se a tancuj".

Z prvního společného večera, který se konal v říjnu 2012, se vytvořily dvě taneční skupiny. Kromě pravidelných tanečních čtvrtků jsem v červenci a srpnu uspořádala vždy jeden intenzivní taneční týden, kdy jsme od neděle do čtvrtka tančili každý večer dvě hodiny. Pokaždé jsme dali dohromady i dvě různé delší taneční variace a nabrali trošku více kondičky.

Z těchto týdnů mám velkou radost, připadají mi velmi plodné a plánuji v nich příští léto pokračovat. Je úžasné, jaký pokrok udělali tanečníci za jeden rok. A to jak v technické průpravě, tak ve spontánním tancování.

Fascinuje mě spojení tří generací na jednom baletním sále, to jsem si moc přála, aby se podařilo, a inspiruji se vitalitou mladých seniorů! A velmi mě těší, že ti, kteří se opravdu rozhodli tancovat, vytrvali a trpělivě hledají své další pohybové možnosti.

A že jsem při těchto tanečních setkáních našla spřízněné duše, se kterými se ráda potkávám i mimo taneční parket, je pro mě bonus navíc. Děkuji za to všem!

Když se někdo zeptá, co vlastně tančíme, nezbývá mi než říct, že všechno, co mě napadne. Trénujeme různé taneční techniky jazzového a moderního tance, které znám, posilujeme, protahujeme, využíváme baletních tyčí, u nichž procvičujeme základy klasiky, improvizujeme, tančíme v duchu Pěti rytmů, hrajeme si, užíváme si.

Obdivuji tanečně nepopsané listy odvážně hledající své vlastní pohybové vyjádření a k tomu se učící zkoordinovat své tělo podle předcvičených variací. A vážím si zkušenějších tanečnic, které prolamují své bloky na poli spontánního projevu a mají chuť jít stále dál...

-------------------------------------------------