Narodila jsem se v Kladně, vystudovala SPgŠ v Berouně, pak rok učila na ZŠ tělesnou a hudební výchovu. Poté jsem studovala JAMU v Brně - dostala jsem se do výborných rukou choreografky Yvony Balašové.

Po absolutoriu jsem byla 12 let v angažmá v Městském divadle Brno, kde jsem si rozšiřovala své taneční zkušenosti pod vedením skvělé Ivany Kloubkové. Dodnes sem jezdím ráda hrát.

Do svého rodného města se vracím po více než dvaceti letech. A prostřednictvím tance přímo tam, kde jsem se ve čtyřech letech začala učit první taneční krůčky - do baletního sálu v Domě kultury v Kladně, a sice u paní Vlasty Šeflové, na kterou s díky a s úctou dodnes vzpomínám. O něco později jí jako asistentka pomáhala paní Jitka Pivarči - ta dodnes vede pohybovou průpravu dětí od předškolního věku (více na www.tanecapohyb.wz.cz). Spolu s ní jsem později, již coby dospívající, tančila pod vedením pana Miloslava Šefla, kterému vděčím hlavně za to, že mi dal impuls přihlásit se na JAMU, do tenkrát poprvé otevíraného muzikálového ateliéru.

Tam jsem, kromě jiného, poznala různé taneční techniky moderního, jazzového (např. Marthy Graham či José Limóna) a výrazového tance, naučila se základy stepu a prošla i pár hodinami tance lidového. Mimo školu jsem se na kurzu Idy Kellarové seznámila s tancem Pěti rytmů, který je mému naturelu velmi blízký.

Již při studiu na VŠ jsem měla to štěstí, že mi bylo nabídnuto angažmá do MdB, kde jsem kromě krásných činoherních rolí měla i nádherné příležitosti muzikálové.

V roce 2006 se mi narodila dvojčata, kluci Jan a Jiří.

Po delší pauze jsem se k tanci vrátila na jevišti Divadla pod Palmovkou díky muzikálu Chicago v roli Velmy Kellyové. A opět jsem si připomněla, jak moc dobře mi tanec dělá po těle i na duši. A říkala si, jak to udělat, abych se udržovala v kondici a tančila častěji, protože mě to prostě baví.

Proto jsem se rozhodla vrátit se na místo činu, do baletního sálu v Domě kultury v Kladně, kde jsem se kdysi učila základy baletu a zkoušela mnoho krásných choreografií, a pozvat vás na taneční setkávání. Děkuji všem, kteří mě v této aktivitě podporují a pomáhají mi realizovat můj další sen...

Od roku 2012 do roku 2014 jsem vyučovala moderní tanec na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze.


Více o mně na petrajungmanova.harra.net